Fotosafari delta Neretvy

Rzeka Neretwa najdłuższa rzeka wpływająca do Adriatyku. Źróło ma na terenie Bośni i Hercegowiny na wysokości 1.095 m n.p.m.. Około 218 km swojej długości płynie przez terytroium Bośni i Hercegowiny a zaledwie 22 kilometry przez terytorium Chorwacji. W dolnym toku tworzy rozległą deltę, zajmującą powierzchnię 170 km², z czego 70% jest na terenie Chorwacji. Bogata fauna i flora oraz żyzna ziemie przyczyniły się do tego, że często nazywana CHORWACKĄ KALIFORNIĄ. Ludzie głównie zajmują się rolnictwam; uprawia się wszelkiego rodzaju owoce i warzywa, a najbardziej znane są mandarynki i pomarańcze oraz arbuzy i melony. Specjałem kulinarnym w Delcie Neretwy sa; żaby i węgorze. Tradycyjnym środkiem transportu łódź neretwiańska i „trupica“.

PROGRAM WYCIECZKI

Wyjazd wedlug rozkladu jazdy, przejazd autokarem lub mini busem (w zależności od ilości uczestników) do miejscowości Krvavac. Zmiana środka transportu na Łódź neretwiańską, zwiedzanie Delty pływając jej kanałami. Poza dziewiczą przyrodą, zobaczyć będziecie mogli plantacje owoców cytrusowych, stare wioski i urocze kapliczki, ktore przybliżą nam niegdysiejszy styl życia Neretwian. Na łodzi symboliczny poczęstunek (figi suszone i rakija), a po wyczerpującej przejażdżce kanałami obiad w restauracji (filet z kurczaka z grila, przystawki, salatka, deser, lampka wina, woda mineralna), żywa muzyka. Po obiedzie powrót do autokaru, wyjazd w kierunku Makarskiej Riwiery. Powrót w godzinach popołdniowych.

CENA OD OSOBY 400 KUN (ok. 55 euro)

DZIECI; DO LAT 6 – GRATIS, DO LAT 12 – 50% ZNIZKI

Cena zawiera: przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem lub busem, Opieka polsko – języcznego pilota – przewodnika podczas wycieczki jazda łodzią neretwiańską, poczęstunek na łodzi według programu, obiad wg programu, żywa muzyka podatek VAT.

MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW 20 OSÓB.

Wycieczki